Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Jakiego rodzaju zalety ma automatyzacja testów aplikacji mobilnych? W jakim celu robi się takie testy?

Pojawiające się na rynku nowsze aplikacje na urządzenia mobilne, powinny być odpowiednio przetestowane. Szczególnie, kiedy ilość aplikacji jest tak spora, trzeba zadbać o to ażeby były one na wysokim poziomie, ażeby były konkurencją dla już istniejących.


[
Dużo bilbordów
Napisał: Carly Lesser & Art Drauglis
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym celu też ma miejsce testowanie aplikacji ios. Sprawdzić trzeba czy dana aplikacja jest faktycznie dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co aktualnie znajduje się na rynku. Podczas testów sprawdzana jest też jej użyteczność jak również logiczne podejście. Obecnie rynek jest niesamowicie wymagający, dlatego osoby robiące aplikacje powinny uwzględnić sporo ważnych wymogów. Aplikacje powinny działać na dużej ilości platform jak również systemów operacyjnych. Oprócz tego dobrze by dostosowywały się do różnych wielkości wyświetlaczy. Dlatego też testy takich aplikacji są niezbędne, by być pewnym, że wypuszcza się na rynek artykuł wysokiej jakości jak również spełniający wiele oczekiwań.


Sprawę z pewnością ułatwia automatyzacja testów aplikacji mobilnych - użyteczna strona. Z ich pomocą przeprowadzać testy cały czas, gdyż nie trzeba musimy zwracać uwagi na dyspozycyjność pracowników. Oprócz tego cały proces jest maksymalnie usprawniony, gdyż wszystko jest robione szybciej i w sposób dokładniejszy. Aplikacje sprawdzone w ten sposób to pewność, że przypadną one do gustu użytkownikom.


Należy wspomnieć również o kosztach tego typu testów, jakie w kontekście automatyzacji są znacznie niższe. Dlatego też już więcej firm decyduje się na zautomatyzowanie pracy jeśli chodzi o testowanie własnych produktów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-09 13:32:51
Tagi: typ, koszt, wagi