Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Drukarki przestrzenne - nowy poziom maszyn

nauka, w niemalże poszczególnym jej zakresie, cały czas się rozwija. Medycyna pozwala nam pozbyć się wielu skomplikowanych chorób, fizyka odsłania przed nami sekrety wszechświata, Informatyka znacząco upraszcza nam codzienność.


Także w sektorze robotyki mnóstwo wydarzyło się ostatnimi laty. Pojawiły się bowiem maszyny, które pomagają nam stworzyć wydruki przedmiotów trójwymiarowych.


drukarki 3d
Napisał: kimubert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wynalezienie drukarki 3D datuje się na koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to była jedynie wykorzystana do wytwarzania maleńkich procesorów, z którymi radziła sobie znacznie lepiej niż pracownicy zatrudnieni w fabryce. Z początkiem XXI wieku drukowanie trójwymiarowe stało się powszechne w medycynie, maszyny tego typu wykorzystywano do robienia protez, sztucznych narządów a nawet tkanek. Dzięki sporemu sukcesowi na tym polu, producenci dostrzegając olbrzymi potencjał drukarki 3D, postanowili użyć ją na szerszą skalę. Od kilku lat także w Polsce, można zakupić urządzenie tego typu, umożliwiające drukowanie przestrzenne - .


USA
Napisał: Maciej Miąsik
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli zastanawiasz się nad zakupem drukarki 3D, z pewnością miło zaskoczy cię fakt, iż podstawowe modele można zakupić już za kilkaset zł.. W zależności od materiału, na którym chcemy budować, inny rodzaj urządzenia może być dla nas odpowiedni. Do użytku powszechnego wprowadzono drukarki pracujące z plastikiem, niektórymi rodzajami metali, a także czekoladą. Podstawą wytworu produktu jest jego projekt, który wprowadza się do komputera urządzenia. Później należy zaopatrzyć drukarkę w odpowiednie komponenty potrzebne do wydruku. Samo użytkowanie jest banalne a gotowe projekty można nabyć w atrakcyjnej cenie.
Jeśli pragniesz zrobić we własnym mieszkaniu manufakturę czekoladek lub innych przedmiotów, nabycie drukarki 3D będzie dobrym konceptem. W niezwykle atrakcyjnej cenie otrzymamy produkt, który umożliwi nam wielokrotne powielenie tego samego artykułu.

Jak sądzisz? Czy opisywany wątek jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (https://omegastore.pl/3-radia-do-lazienki) tu.

Zaletą drukarki (serwis drukarek wrocław) jest wielka oszczędność zużywanych komponentów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 16:35:58
Tagi: komputer, nauka, pomysł, Informatyk