Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Program do projektowania instalacji elektrycznych wspomoże wszystko odpowiednio rozplanować

Właściwie spisuje się program do projektowania instalacji elektrycznych. W każdym budynku musi pojawić się prąd, ponieważ bez niego nic nie da się zrobić. W zależności od tego, czy jest to budynek mieszkalny, biura czy hala produkcyjna, odmiennie będą rozlokowane gniazdka, inaczej będą ułożone przewody elektryczne, a również zupełnie inna ilość kabli będzie nam tu niezbędna.


Praca przy komputerze
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego elektrycy przeważnie mają odpowiedni program do projektowania instalacji elektrycznych (IGE+XAO Polska), starczy, że wpiszą rozmiary budynku, jego schemat oraz przeznaczenie, a taki program sam obliczy ile metrów przewodu będzie tu konieczne, oraz jak należy ułożyć całą instalację, tak by zajmowała małą przestrzeń, lecz jednocześnie wszędzie gwarantowała obecność prądu. Korzystając z takiego programu można bardzo znacznie skrócić godziny pracy, gdyż człowiek nie musi się samodzielnie męczyć, a wręcz odwrotnie w niedługim okresie będzie miał wszystko ukazane i prościej będzie mu powziąć odpowiednią decyzję co do tego, w jaki sposób to wszystko powinno zostać ułożone.

Inżynierowie posiadają specjalny program do rysowania schematów

Nie ma znaczenia czy ustawiamy most, budynek czy budujemy tramwaj, każda rzecz posiada własny schemat, który pomaga zrobić ją we właściwy sposób, a potem zrobić jeszcze wiele takich
Laptop
Napisał: Dafydd Vaughan
Na podstawie: http://www.flickr.com
rzeczy, w takim samym wyglądzie. By usprawnić robotę przedsiębiorstwom wykonującym takie modele coraz częściej odchodzi się od ręcznego rysowania, które jest czasochłonne i nie zawsze tak dokładne jak byśmy pragnęli. Zamiast tego inwestuje się w specjalny program do rysowania schematów dzięki czemu dany schemat mamy szansę od razu obejrzeć w formie trójwymiarowej, co zezwala lepiej określić, czy wszystko prezentuje się w taki sposób jak powinno.

Takie programy przyspieszają pracę

Tego rodzaju oprogramowania powstały po to, żeby pomóc nam w pracy, by ją ulepszyć, dlatego jak najczęściej powinniśmy z nich używać. Co więcej, przez nie mamy szansę lepiej opracować detale, dzięki czemu nasz projekt zyska na znaczeniu. Na dodatek tak zrobiony projekt (catia v5) zezwala na umieszczenie znacznie większej liczby detali, co także usprawni późniejszą pracę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 15:01:09
Tagi: programy, schematy, elektrycy