Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Hosting - niewątpliwie jedna najczęściej wykorzystywanych usług sieciowych.

Sieć to z całą pewnością bogactwo możliwości. Siedząc przed ekranem komputera, uiszczamy opłaty za czynsz, gaz, telefon; studiujemy; pracujemy i nawiązujemy znajomości z ludźmi na drugim końcu globu.


Mamy cały świat na wyciągniecie ręki.


telebim
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hosting - czym to się je?


Jedną z najchętniej wykorzystywanych obecnie usług jest hosting.

Kiedy interesuje Cię prezentowany wątek, obejrzyj www (http://opolkom.pl/naprawa-laptopa/) a na pewno uzyskasz więcej danych na to ciekawe zagadnienie - nie czekaj tylko kliknij.

To nic innego jak udostępnianie miejsca na serwerze. w celu przechowywania i upubliczniania informacji w Internecie. Oferta dostępna na rynku serwerów jest nader bogata. Wielość „opcji” niejednokrotnie przyprawia wrecz o zawrót głowy stając się solą w oku dla znacznej części klientów głownie laików nie zorientowanych w tematyce informatycznej. Pojawia się pytanie: na który hosting najlepiej się zdecydować? Największym zainteresowaniem moze pochwalić się hosting wirtualny. Rzeczony model zakłada że z zasobów jednego zsrwera korzysta wielu użytkowników. Jego odwrotnością jest hosting ( http://primeo.pl/pl/hosting/ ) dedykowany. Za rozwiązanie pośrednie uznaje się serwery VPS (Użyteczna strona). Dlaczego? Usługodawca dzieli zasoby serwera i każdemu oddbiorcy przydziela odrebny „pakiet”.


Load balancer (Dodatkowe źródło ) - bo liczy się odpowiednia równowaga.
Codziennie dziesiątki tysięcy internautów wchodzą na serwisy społecznościowe.


Wówczas nietrudno o przeładowanie serwerów. Jak im zapobiegać? Świetnym rozwiązaniem jest load balancer, równoważnie obciążenia z wykorzystaniem wielu dysków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-21 16:03:33
Tagi: Internet, telefon, gry, czas