Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Samochód można ulepszać na dużo metod

W skład ulepszenia wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej klasy olakierowanie różnych części jak i zmiana oryginalnych elementów na lepsze oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.


Każdy entuzjasta tuningu marzy żeby jego samochód wykręcał jak najlepsze osiągi bez względu cenę jaką przyjdzie mu zapłacić za usprawnienie swojego samochodu.


bmw e36 tuning
Napisał: photobeppus
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zaczynając ulepszanie auta należy skupić się na częściach które faktycznie polepszą osiągi samochodu a nie koniecznie zmieniają prezencje, to już tylko modyfikacja kosmetyczna służąca do lansu lub odróżnienia się na tle innych. Elementy które powodują zmianę sterowności auta to np. montaż hamulców innych niż oryginalne które sprawią że odległość hamowania skróci się i poprawi to bezpieczeństwo jazdy. Kupienie dobrej jakości ogumienia spowoduje większą przyczepność auta. Można też poprawić aerodynamikę danego pojazdu kupując do niego spoiler czy mocniej opływowe części typu zderzaki i progi. Kiedy do silnika wmontujemy turbosprężarkę samochód będzie się lepiej przyśpieszał co pozytywnie wpłynie na dynamikę jazdy, sprawdź też .

Nieprawdopodobnie pasjonujący tekst, prawda? Jeżeli także tak sądzisz, to wejdź inne pomocne teksty (https://iowfilter.com/), które wciągną Cię zupełnie.

Samochód - sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar/worki-odkurzaczy-techkar,2,4260 - można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmodyfikuję prace urządzenia zarządzającego motorem – ECU. Posiada je każdy samochód. Ecu jest to komputer odpowiedzialny za pracę silnika w każdych warunkach szybkości i obciążenia - kliknij aby przeczytać. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak zarządzać paliwem i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.


Parametry wpisane do ECU są ustawione, aby żywotność samochodu była, jak najwyższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz spalał najmniej paliwa. Dobrze wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy samochodem

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-17 14:49:33
Tagi: komputer, BMW, elementy, pojazd