Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Szybki rozwój nowoczesnej elektroniki znacząco przyczynia się do zredukowania liczby stanowisk pracy

Słowo samoobsługa w czasach PRL-u miało niedużo znaczeń. Chyba najczęściej kojarzymy go z jadłodajniami, gdzie każdy, nolens volens, był zmuszony obsłużyć się samodzielnie. Pomimo tego że i dzisiaj nie w każdej knajpie pracują kelnerki, to jednakże w porównaniu z latami 80-tymi zeszłego stulecia dużo się zmieniło. Otóż, praca człowieka została zastąpiona przez rozmaite systemy. Oczywiście na razie roboty nie podają dań, ale na parkingach bądź w różnego rodzaju wypożyczalniach pieniądze bywają inkasowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu
Napisał: Nicolas Senaud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie odszedł do historii, ale system parkingowy - bardzo pomocna strona, warto zajrzeć jest w stanie niewątpliwie zastąpić nawet kilku pracowników. Dla zarządcy parkingu wprowadzenie tego systemu bywa związane ze sporymi oszczędnościami. Przełożeni mogą zapomnieć o systematycznym wypłacaniu wynagrodzenia osobie pobierającej opłaty. A przy tym należy też pamiętać, że niekiedy parking koniecznie musi być dostępny przez całą dobę, a to w końcu wymaga zatrudnienia dodatkowych osób. Dlatego dobry system parkingowy jest wykorzystywany tak przez placówki państwie, np. szpitale kliniczne, jak i przedsiębiorstwa prywatne.

Jeszcze pod koniec zeszłego wieku można było nieźle zarobić na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na względzie nade wszystko kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania długich i tych krótkich filmów. Teraz, czyli w epoce ultraszybkiego internetu, wypożyczalnie dobrze znane naszym rodzicom właściwie zniknęły z rynku, lecz aktywni obywatele w żadnym wypadku nie przestali bogacić się na samym wypożyczaniu. W istocie popyt wpływa na podaż, co oznacza, że najsensowniej wypożyczać rzeczy, które ludziom są rzeczywiście potrzebne, a których po prostu nie mają, np. rowery do jazdy po konkretnym mieście.wypożyczalnia samochodów
Napisał: Paulo Henrique Rodrigues
Na podstawie: http://www.flickr.com
I w tym przypadku system wypożyczalni - zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić pomaga zminimalizować koszty związane z zatrudnieniem pracowników.
Jeśli ktoś niepobieżnie przeanalizował pracę najróżniejszych systemów, to z całą pewnością musiał dostrzec, że nie zawsze da się zupełnie zastąpić pracę człowieka - w końcu nawet te nowoczesne systemy przestają działać. A wówczas potrzebni są specjaliści, którzy potrafią je sprawnie zreperować, jak również pracownicy, którzy na kilka godzin bądź nawet dni zastąpią niedziałające urządzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-12 09:55:47
Tagi: system, opłaty, VHS