Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Krótki opis najnowszych rodzajów procesorów, jakie się ukazały w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się ze zwykłymi PC-tami albo laptopami, które w większości domów i biur się znajdują. Lecz w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się także różnego rodzaju serwery, na jakich instaluje się użytkowe programy.
intel xeon e5-1620
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux


internetowy
Napisał: Matt Eagles
Na podstawie: http://www.flickr.com


Serwery tego typu mogą kosztować dużo więcej, niż normalne komputery, ale to wynika z faktu, że mają dużo lepszej jakości komponenty, dedykowane do tego, żeby dawać sobie radę w przemysłowych zastosowaniach. Między innymi producenci procesorów dedykują do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w zwykłych PC-tach. Na przykład w ostatnim czasie Intel zaproponował kolejną serię układów serwerowych, pośród jakich najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - z tego źródła.


pudełko na prezent
Napisał: Dushan Hanuska
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ten właśnie układ jest przeznaczony do konfiguracji z jednym procesorem, podobnie jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Oba te procesory są niezwykle wydajne, zawierają dużą ilość rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wygląda na to, że będą chętnie kupowane przez klientów. Z kolei do maszyn dwuprocesorowych przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 - . Podobnie jak jego wcześniej prezentowani bracia posiada on bardzo mocne parametry, dzięki czemu powinien sobie doskonale radzić w zastosowaniach biznesowych.
Jeżeli ktoś potrzebował nie będzie aż tak mocnej jednostki, to może się zdecydować na układ intel z77. Komputer skonfigurowany w oparciu o niego bez problemów da sobie radę z obsługą oprogramowania nawet w firmach średniej wielkości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-09 09:41:47
Tagi: typ, firma, parametry