Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Mamy XXI wiek i technika biegnie do przodu - każdego dnia możemy przeczytać o nowych wynalazkach w dziedzinie IT

Współczesny człowiek jest wielbicielem ogromnej liczby gadżetów. Obcujemy z technologią i bardzo szybko przekonujemy się, że nie możemy bez niej egzystować.Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Napisał: D-Link
Na podstawie: D-Link


Laptop jest jednym z takich instrumentów. Ale nie sam komputer wiedzie dzisiaj prym pośród wynalazków. Są to różnego rodzaju serwery, minidyski, chmury lub pamięci przenośne znane jako pendrive.


kontrola
Napisał: Peter Pham
Na podstawie: http://www.flickr.com


Cloud computing to nic innego jak chmura obliczeniowa lub (instalacje alarmowe - kliknij) pamięć ulokowana na serwerze zewnętrznym (sprawdź pełną propozycję pod adresem). Chodzi o to, żeby całe działania, które mają miejsce na konkretnych komputerach, przerzucić na serwer zewnętrzny. Dzięki temu nie ważne co stanie się z laptopem, dane ciągle będą zabezpieczone i w każdej chwili będzie można się z nimi połączyć z drugiego laptopa. Cloud computing jest zazwyczaj obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Oferują one usługę zabezpieczającą i sprawne działania całego systemu. Jeśli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy nierzadko podróżują, to nie muszą już nawet brać ze sobą laptopa. Jest to bardzo ważny plus tej usługi.


led
Na podstawie: pixabay.com


Dyski SSD to inaczej mówiąc dyski pamięci. Różnią się one od starszych tym, że nie posiadają części ruchomych, co powiększa ich solidność i niewrażliwość na wibracje czy upadki. Są także bardzo bezszelestne. Ich najlepszym atutem jest ogromny zakres temperatur działania. Mogą działać w upałach i mrozach.
Jest to istotne, gdyż są one nierzadko montowane w halach lub na zewnątrz obiektów. Wraz z rozwojem dyski SSD będą coraz tańsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 09:13:49
Tagi: dyski, serwer, dostęp, chmura, typ