Airbrushgumbo Elektronika na co dzień

Z jakich powodów obecnie tak często zmienia się komórkowe telefony, jak wygodnie można przedłużyć umowę z operatorem.

Rynek smartfonów i telefonów komórkowych rozwija się w ogromnym tempie. Co rusz pojawiają się nowe modele, posiadające wyświetlacz o większej przekątnej, wydajniejszy procesor czy jeszcze pojemniejszą pamięć. Tak naprawdę obecnie czas życia przeciętnego telefonu wynosi dwa lata, bo także i tyle wynosi przeciętna umowa, jaką się podpisuje z firmą telekomunikacyjną. A że ludzie bardzo się przyzwyczaili do tego, że wraz z nowo podpisaną umową otrzymują kolejny aparat, to firmy telekomunikacyjne w pewnym sensie nie mają innego wyjścia, jak te telefony przy przedłużeniu dawać.

galaxy
Napisał: liketearsintherain's buddy icon
Na podstawie: www.flickr.com
Oczywiście nie będzie to dotyczyć to wszystkich taryf, bo część z nich obowiązuje bez nowego sprzętu, ani też kart przedpłaconych, z jakich jedną z najbardziej popularnych jest play fresh. Ale w dużej części jakiś smartfon się jednak znajduje, i klient po podpisaniu umowy otrzymać go może za niewielką dopłatą. Oczywiście należy pamiętać o tym, że tak naprawdę nowego urządzenia G8 nie dostanie się całkowicie za darmo czy za popularną złotówkę, ale trzeba będzie za niego zapłacić - pod tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc. Będzie to albo w formie wyższego abonamentu albo w początkowej opłacie, jednak najczęściej operator do tego interesu nie dołoży.


play fresh
Napisał: Creative Technology
Na podstawie: Creative Technology
g8
Napisał: annieo76
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Obecnie coraz bardziej jest promowany pośród firm telekomunikacyjnych internetowy kanał sprzedaży, zamiast angażowania do tego konsultantów. Po pierwsze w internetowym serwisie klient może liczyć na dużo korzystniejsze ceny. Jeśli na przykład za nowy Samsung Galaxy musiałby normalnie dopłacić dwieście złotych, to w internecie będzie już tylko kilkadziesiąt lub jeszcze mniej - play fresh. Kolejnym plusem tego typu umów przez serwis internetowy i składania zamówień jest możliwość dokładnego sprawdzenia wszystkich parametrów.


Przykładowo można sobie wybrać parę modeli aparatów, wcisnąć przycisk porównaj telefony i po paru chwilach otrzyma się kompletne zestawienie wszystkich możliwości i funkcji, jakie one mają. Tym sposobem da się szczegółowo zobaczyć, czym cechuje się dany model urządzenia i zdecydować, czy będzie on spełniał wszystkie oczekiwania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-01 09:06:35
Tagi: czas, wymagania, klienci, komplet